Eti: Mükemmel Yaratılan Tabiatı Araştırın, Bolca Okuyun

21 Ara

Doğa Bilimleri Derneği Başkanı, iş adamı Altuğ Revnak Eti, verdiği seminerde, öğrencilere tabiattaki mükemmel yaradılışı anlattı.

 
Haber: Eti: Mükemmel Yaratılan Tabiatı Araştırın, Bolca Okuyun
 Doğa Bilimleri Derneği Başkanı, iş adamı Altuğ Revnak Eti, verdiği seminerde, öğrencilere tabiattaki mükemmel yaradılışı anlattı. Eti, teknolojinin gelişip ilerlemesinin, doğadaki olağanüstülüğün taklit ve kopya edilmesiyle mümkün olduğunu kaydetti.

Doğa Bilim Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti, Özel Aziziye Eğitim Kurumları’nda öğrencilere yönelik ‘Tabiattaki Hassas Mühendislik’ konulu seminer verdi.

Özel Aziziye Eğitim Kurumları’nın davetlisi olarak Erzurum’a gelen Doğa Bilimleri Derneği Başkanı, iş adamı Altuğ Revnak Eti, öğrencilere doğa ve teknoloji hakkında sunum yaptı. Seminerde öğrencilere tabiattaki mükemmel yaradılışı anlatan Eti, tabiattaki çeşitli hayvanlardan ve böceklerden esinlenerek helikopter, uçak, kamuflaj giysisi gibi ürün ve teknolojinin geliştirildiğine işaret etti.

Eti, “Milyonlarca yıldır kainatta ilahi bir denge var. Bu denge o kadar hassas ve üstün ki insanlık bilgi ve teknolojide ilerleyebilmek için tabiattaki mükemmellikleri taklit etmeye başladı. Bugün modern dünyada ileri teknolojide kullandığımız bütün teçhizat, olağanüstü yaradılan kainattaki varlıkların taklit edilmesiyle oluşmaktadır.” dedi.

Öğrencilerin, teknoloji ve tabiatla ilgili sorularını da cevaplandıran Altuğ Revnak Eti, öğrencilerden tabiatı araştırmalarını ve bolca okuyup, düşünce yeteneklerini geliştirmelerini istedi.

Seminer sonunda, Aziziye Anadolu ve Fen Liseleri Müdürü Mustafa Gürhan, Eti’ye günün anısına şilt takdim etti. Gürhan, öğrencilerin bilimsel meraklarının kamçılanması ve tabiatı daha iyi kavrayabilmeleri için benzer programların sürdürüleceğini kaydetti.

(Cihan Haber Ajansı) 07.12.2011 13:47 [3175068]
 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: